Виховна робота

2023-2024 нр.
З 25 листопада по 10 грудня наш заклад долучився до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". Для гуртківців було проведено тест «Чи гарний ти друг».



До Міжнародного Дня толерантності у закладі з 16.11.2023 стартував "Кольоровий тиждень толерантності"
Колір дня -зелений.
Керівник гуртків провела низку цікавих вправ та ігор для ознайомлення вихованців з поняттям "толерантність" та значенням чуйності й терпимості і в житті сучасного суспільства. Діти з цікавістю слухали та самостійно створювали інфографіку на тему толерантності.















А що таке булінг?
З метою недопущення явища булінгу серед дітей педагоги закладу провела з гуртківцями роз’яснювальну роботу, в доступній формі пояснили, що кожна людина – унікальна особистість зі своїм неповторним внутрішнім світом, із власними думками, прагненнями, почуттями та переживаннями, зі своєю особистою історією. Усі люди різні та всі вони однакові в тому, що потребують любові, спілкування, розуміння і поваги.

"Мудрі та багаті літами"
(конкурс малюнків до дня людей похилого віку)






2022-2023нр.




21.11.2022р.

Сьогодні ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та всіх українських воїнів, які беруть участь у війні, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.
Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у домівках краян, не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави.


3 жовтня 2022р, керівником гуртка "Технічний дизайн" Іриною Дзюба було проведено творче заняття доброти, про гуманне та відповідальне ставлення до тварин. Захід присвячений Всесвітньому дню захисту тварин, який відзначають 4 жовтня. Вихованці активно та творчо підійшли до справи. Вони не тільки підтримали дискусію про добро, відповідальність, гуманність та альтруїзм, а й виготовили в техніці пластилінографії портрети тваринок, які потребують захисту.


______________________________________________________

Президент України Володимир Зеленський оголосив 16 лютого 2022 року Днем єднання. Відповідний указ глава держави видав напередодні, 14 лютого. У чому суть Дня єднання. 

У президентському указі №53/2022 від 14 лютого 2022 року йдеться, що День єднання оголошено для "посилення консолідації" українців, зміцнення їхньої "стійкості" на тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.

Керівник гуртка провела онлайн-флешмоб "Я люблю Україну"



15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виведення радянських військ з Афганістану. Афганська війна тривала майже 10 років. У ній взяли участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, понад 3000 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність.
Афганська війна залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків.
Керівник гуртка провів онлайн виховний захід, приурочений цій даті на тему "Афганістан-мій біль, моя пекуча пам'ять".
 Крути - бій за майбутнє України!
Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.
 
Минуло майже сто років, а ми знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв.
 
«Пам’ятати своїх героїв дуже важливо, адже герої – це ті найкращі, яких ми втрачаємо. Тих, хто поповнили український національний пантеон на сьогодні, напевно, вистачить для виховання патріотизму на сотні років уперед. Але ми не знаємо/не пам'ятаємо їх, тому прагнемо нових, вважаючи, ніби їх бракує. Їх не бракує в нашій історії, крутянці в цьому пантеоні посідають особливе місце – вони одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу».
                                                                     Володимир В’ятрович.
 
На вшанування пам’яті перших українських “кіборгів була проведена інформаційна хвилина - "Крути - бій за майбутнє України!




Закон "про п’ять колосків", як передумова голодомору.
1932, 7 серпня – з’явилася спільна постанова Центрального виконавчого комітету і Ради народних комісарів СРСР «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації за зміцнення суспільної (соціалістичної) власності», відомий у народі як закон «про п’ять колосків». Авторство постанови приписують особисто Сталіну.

Внаслідок злочинної політики «колективізації», яка почалася ще в середині 20-х, людей позбавили права власності на землю. Паралельно розкручувався маховик так званого «розкуркулення», спрямованого на знищення всіх, хто саботував вступ до колгоспів. За кілька років колгоспників перетворили на рабів у найгірших традиціях кріпосного права, що, зрештою, завершилося Голодомором-геноцидом 1932-1933 років. Про все це дізнались вихованці гуртка на інформаційній хвилинці, в переддень Дню памяті жертв Голодомору. 





Онлайн-флешмоб «Моя улюблена стаття Конституції»








        ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ. ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ НАД
НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ.

Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.
Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.
День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Про Україну та її боротьбу дивись тут



26 квітня 1986 року Україна пережила смертоносну аварію на Чорнобильській АЕС. Відтоді цей весняний день для всього світу став втіленням скорботи за жертвами трагедії. Слово "Чорнобиль" стало знаком біди для мільйонів громадян, символом значних матеріальних і духовних втрат суспільства.
Пам'ятаючи про темні сторінки історії, ми ніколи не повинні забувати героїзму пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, представників усіх професій, котрі брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Їхній подвиг назавжди записаний у літопис людської мужності й навічно залишиться в пам'яті українського народу.
Промені смерті не змогли знищити дух героїзму, солідарності і самовідданості тих чоловіків і жінок, які боролися в Чорнобилі з ядерною стихією.
35-ту весну ми разом згадуємо і сумуємо за героями, які віддали власні життя заради наших. Вічна і світла їм пам'ять…
Безмежна шана і доземний уклін ліквідаторам, які живуть поряд з нами.
Щиро бажаємо Вам щастя, довгого життя без проблем і хвороб, миру, благополуччя і добробуту. Відлуння біди стихне ще не скоро. Її наслідки відчують на собі і майбутні покоління. Проте ми маємо з оптимізмом дивитися у майбутнє, вчитися на помилках, зробити все можливе, аби подібне не повторилося, берегти тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи світ.


ДЕНЬ ПОЕЗІЇ.

21 березня за ініціативою ЮНЕСКО святкують Всесвітній день поезії. День поезії – свято словесної чуттєвості й довершеного вміння кількома словами висловити невисловлюване.
З метою ознайомлення з творчістю Лесі Українки; вдосконалення навичок виразного читання поетичних творів; розкриття краси поетичного слова; виховання любові до духовних скарбниць української культури в нашому закладі пройшов поетичний вернісаж «Леся Українка. Вітрила її долі». Вихованка гуртка "Творча майстерня" Вергелес Даша взяла участь у вернісажі з поезією Лесі Українки "Вже сонечко в море сіда..."





лютий 2021р.  Права знай – обов’язки виконуй!

В рамках Місячника правової освіти та виховання в КЗ «ЦДЮТ Долинської міської ради» керівником гуртків з 8 по 12 лютого були проведені пізнавальне заняття «Мої права та обов’язки». На них педагог продовжував  формування правової компетентності здобувачів освіти у сфері прав людини. Керівник гуртків розширив знання вихованців про права та обов’язки; ознайомив з нормативними документами, в яких закріплені основні права та обов’язки людини; формував розуміння значення важливості прав і обов’язків у житті людини, що виховує  почуття гідності та відповідальності та формує активну життєву позицію.

Права людини як броня — вони захищають нас. Вони як правила — говорять нам, як себе поводити. Вони як арбітри — ми можемо до них звертатися. Вони абстрактні — як емоції, і як емоції вони належать всім й існують, що б навколо не відбувалося. Вони подібні до природи, тому що їх можна зневажити; та до духу, тому що їх неможливо зруйнувати. Подібно до часу, вони  однаково  ставляться  до  всіх нас: багатих і бідних, старих і молодих, білих і чорних, високих і низьких. Вони пропонують нам повагу, і вимагають від нас ставитися з повагою до інших. Вони подібні до доброти, правди і справедливості: ми можемо розходитися в думках стосовно їхнього визначення, але ми впізнаємо їх, коли бачимо, що їх порушують. Сподіваюсь, що діти запам’ятали магічну формулу та будуть  користуватись нею в повсякденному житті: «У мене є права. Держава мені їх гарантує. Я знаю свої права. Я вмію ними користуватися. Я поважаю права інших». 


27 січня 2021 рік.
День пам'яті жертв Голокосту.


27 січня 1945 року радянські війська увійшли до одного з найбільших нацистських концтаборів, який розташовувався поблизу польського міста Освенцим. На той момент у ньому залишалось більше 7,5 тисяч покинутих в'язнів. Понад 58 000 полонених нацисти встигли евакуювати на підконтрольні території.
Увійшовши на його територію, навіть бувалі солдати були вражені побаченим. Перед ними постала одна із найжахливіших машин смерті ІІІ Рейху - створений за наказом Гіммлера конвеєр із винищення беззахисних людей. За 5 років існування концтабору, живими з нього не повернулись від 1,5 до 2 мільйонів людей. Серед них чимало українців. Аушвіц—Біркенау став одним із головних символів Голокосту.
Освенцим був комплексом, до складу якого входили три основні табори - адміністративний центр Аушвіц 1, Аушвіц 2, або табір смерті, та Аушвіц ІІІ – робочий табір. Полонені працювали на фабриці з виробництва фарби. Табір було обнесено подвійним колючим дротом із високою напругою та залізобетонним парканом. Охороняли Аушвіц війська СС.
Люди гинули не лише в газових камерах. Важка праця, нестача їжі та катування робили свою справу. Згодом світ шокували звірства лікарів, які проводили над людьми жахливі медичні експерименти.
Після звільнення частину бараків перетворили на госпіталь для вцілілих полонених. Пізніше в стінах Аушвіцу була в'язниця НКВС. Після війни табір смерті перетворили на музей і внесли до світової спадщини ЮНЕСКО.
Arbeit macht frei – праця звільняє. Ці слова на воротах музею як відлуння жаху 2 світової, щороку зустрічають близько 700 000 відвідувачів.
(ttps://news.24tv.ua/)
Для гуртківців провела урок п'амяті "Історія Голокосту", на якому вихованці дізнались про цю жахливу сторінку нашої історії.

Голокост...цього не можна забувати...






10 грудня – Міжнародний день прав людини

В рамках Всеукраїнського тижня права, до Міжнародного дня прав людини, керівник гуртка залучила гуртківців до пізнавально-творчого проєкту «В кожній казці – істина і мудрість». Дітям найпростішим і найдоступнішим методом моделювання ситуацій у казках пояснювались права і обов’язки громадян, виховувалась повага до закону і прав людини.










День української хустки.
7 грудня в Україні відзначається перша річниця святкування Дня української хустки. Ідея відзначення цього свята полягає у висвітленні у соціальних мережах світлин із хусткою. Адже з давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Вихованки гуртка "Чарівні пальчики" Вергелес Даша і Гавриленко Уляна приєдналися до флешмобу.


27.11.2020.    День пам’яті жертв голодомору

Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада, цьогоріч ця дата припадає на 28 листопада.
Голодомор… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання у гуртківців ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій керівник гуртка провела з вихованцями виховну бесіду «Про Голодомор на Україні 1932-1933 років".


      

20.11.2020. Революція Гідності: маємо пам’ятати!

21 листопада вся Україна відзначає День Гідності та Свободи.
Події на Майдані засвідчили волелюбність українського народу, прагнення до свободи і демократичних цінностей, стали випробуванням на цінність особистості людини, виміром людяності та честі.
Виховуючи у дітей почуття національної гідності, утвердження ідеалів свободи і демократії, я провела годину спілкування на тему: «Революція Гідності: маємо пам’ятати». На виховному заході вихованці ознайомились з історією походження Дня Свободи та Гідності. Розповіла про сміливі вчинки студентів та жителів України під час Революції Гідності.
І сьогодні українські воїни стоять на варті нашої країни. Ми завжди шануватимемо і пам’ятатимемо їх звитягу й мужність, а полеглі герої завжди житимуть у наших серцях і пам’яті. Ми не маємо права забути про них, і ми маємо право жити в мирній країні!



                               16.11.2020. День толерантності

Міжнаро́дний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили. Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповіданн, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

Вихованці гуртка "Творча майстерня" взяли участь в акції " Толерантність - шлях до миру"



09.11.2020. День української писемності та мови.


     Передивіться будь ласка цей відеофільм про нашу мову:

                https://youtu.be/yHEgIjZoT24
   13.10.2020. Виготовляли листівки та подарунки 
                                        нашим захисникам Вітчизни.




                           Наші веселі перерви на свіжому повітрі.





                                               

        21 вересня - День Миру. Акція "Голуб миру"



  Вересень 2020. Тиждень знань правил дорожнього руху.
                Перегляд Азбуки безпеки із Смішариками.



                                           

           2020-2021 нр. Перше заняття- 
        "Відкриваємо Україну разом"



                                           День вишиванки, травень 2020 рік.
Наші вихованці-брати наші менші.



         
  
                  Березень, 2020р. Цікаві факти про Т.Г.Шевченка.


                                        Лютий, 2020р. Наш біль- Афганістан.




                                Січень, 2020р. Участь у мк до Дня Соборності України.

Січень 2020рік. Лист від святого Миколая.




                                   19.12.2019
Святий Миколай прислав своїх помічників, вихованців гуртка «Чарівні пальчики», щоб нагодувати пташок.



10.12.2019. 
Прегляд правової літератури для дітей, вивчаємо свої права та обов'язки.



19.11.2019. Флешмоб День піжам.







 08.10.2018р. Тиждень знань правил пожежної безпеки.
       Протягом тижня з гуртківцями було проведено бесіди на протипожежну тематику, та цікава пізнавальна програма: "Про вогонь нам треба знати, з ним не можна жартувати". А сьогодні переглянули цікавий мульфільм на протипожежну тематику, де разом з лисичкою Фоксі повторили правила поводження з вогнем.


                                           07.10.2019р. День української мови.
Вихованці гуртка "Чарівні пальчики" взяли участь у мовознавчій вікторині
 «Україна – це ми!»  (до Дня української мови та писемності), та переглянули відеоролик "10 цікавих фактів про українську мову"



                         09.10.2019р. Інтегроване заняття "Козаки і козачата".
14 жовтня в Україні особливий день. В цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року згідно з Указом президента Леоніда Кучми у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії.    З нагоди відзначення та з метою ознайомлення дітей з історією козаків, їхнім побутом,традиціями, формування уявлення дітей про козаків, як про сміливих вправних воїнів, які захищали український народ,    культорганізатором КЗ «ЦДЮТ Долинської райради» Микитенко С.А. 09 жовтня 2019 року для гуртківців закладу було проведено інтегроване заняття «Козаки і козачата». В ньому взяли участь вихованці гуртка "Творча майстерня".    Під час заняття діти дізнались цікаві історичні факти про козаків та осередки козаччини, про те, хто міг стати до рядів Запорізького війська та чому Божа Мати була покровителькою українського козацтва . Крім цього, гуртківці взяли участь у рухливій грі «Козацька спритність», вправлялися в закінченні прислів’їв та приказок, відповідали на твердження «Вірю» або «Не вірю» та змагалися у промовлянні народних скоромовок. 









                                   01.10.2019.  Мудрі та багаті літами.

Під такою назвою 01 жовтня 2019 року в КЗ «ЦДЮТ Долинської райради» відбувся виховний захід до Міжнародного дня людей похилого віку, на який були запрошені бабусі і дідусі гуртківців закладу. Гості програми стали учасниками пізнавальних та розважальних ігор. Взяв участь в цьому заході і вихованець гуртка "Чарівні пальчики" Фляга Данило разом зі своєю бабусею.  
  









____________________________________________________________________________

8-12.04.2019р. Пізнавально-розважальна програма " Далекий та близький Космос".
  Протягом цього тижня вихованці гуртків тістопластики -  "Чарівні пальчики" та початкового технічного моделювання - "Творча майстерня" жили цікавим і насиченим "космічним життям".  Діти систематизували та розширили знання та уявлення про Всесвіт, свою галактику, планети сонячної системи. Подивились цікаві відео NASA  про запуск ракети, вид нашої планети з космічної станції. Особливе захоплення та здивування викликало у вихованців розповіді та відео про життя космонавтів на МКС. Потім з задоволенням будували стартовий майданчик з конструктора, та клеїли ракети і НЛО. А на заняттях тістопластики дали волю своїй фантазії, та ліпили космічний Всесвіт та веселих інопланетян.
  Людина завжди прагнула пізнати незвідане. Космос — такий близький і водночас далекий — завжди вабив людей. Що там, на зірках? Наскільки вони далеко? Які за розміром? Як впливають на наше життя? Чи видно з зірок Землю? Яка Земля з космосу? Чи безмежний Всесвіт? І чи самотні ми у Всесвіті? .. Можливо, хтось з вихованців моїх гуртків в майбутньому дасть відповідь на ці питання...









                                  
                             03.04.2019р. Екологічні акції.
                     Вихованці гуртків на довгоочікуваних весняних канікулах 
                            з задоволенням взяли участь в екологічних акціях - 
                  «Квітуй, Україно!» та «Збережемо природу рідного краю».








                           27.03.2019р. Візит у дитячу бібліотеку.
 У рамках Тижня дитячого читання у дитячій бібліотеці була виставка про літературу на морську тематику, а у нас - квест-гра "Мандрівка за піратськими скарбами", то ж після гри звичайно відвідали бібліотеку! 




                                20.03.2019р. Гуманне ставлення до тварин.
                Задля популяризації та виховання в учнівської молоді гуманного ставлення 
    до тварин благодійний фонд Happy Paw спільно з Національним еколого-                                      натуралістичним центром учнівської молоді оголосив конкурс «Гуманне ставлення до тварин».  Завдання конкурсу – виконати ілюстрацію до оповідання «Біла мисочка в блакитний горошок".  Вихованці гуртка "Творча майстерня" з увагою прослухали оповідання, а декотрі з них захотіли взяти участь в конкурсі.






                                                       Робота Бойко Аріни.

                          19.03.2018р. День народження Ліни Костенко 
                    
Ліна Костенко – одна із найвідоміших українських письменниць сучасності. 19 березня письменниця святкує свій 89 день народження. Щира й безкомпромісна Костенко, не дивлячись на свій вік, захоплює і дивує своїм вольовим характером. Про це, та багато іншого цікавого почули вихованці гуртка "Чарівні пальчики" на інформаційній хвилинціБ присвяченій Великій поетессі.  Лунала запальна та лірична поезія....
                                 
                                       Сю ніч зорі чомусь колючі,
                                             Як налякані їжачки.
                                                Сю ніч сойка кричала в кручі,
                                               Сю ніч ворон сказав: «Апчхи!»

                                               Сю ніч квітка питала квітку:
                                               — Що ж це робиться, поясни?
                                               Тільки вчора було ще влітку,
                                                   А сьогодні вже восени! 



                             05.03.2019р. Квест-гра "Живеш, Тарасе, поміж нами"

                                        Вихованці гуртка "Чарівні пальчики" взяли участь у 
                                                 квест-грі "Живеш, Тарасе, поміж нами".
                                                        



                            


                           18.02.2019р. Виховний захід « Хто вам сказав, що я слабка..»
                                         (до дня народження Л.Українки)
Ти себе Українкою звала,
І чи краще знайти ім`я
Тій, що радістю в муках сіяла,
Як Вітчизна велика твоя.
Твоє слово разюче, як зброя,
Що боронить свій край і свій дім.
І схиляю в шанобі чоло я

Перед світлим безсмертям твоїм...

 Вона прожила лише 42 роки, страждаючи фізично і морально. Пізнала самотність чужини, нерозділене кохання, відчуження і відчай. А наприкінці життя – грошові нестатки, борги та злидні. Але вона жила всупереч усьому. Сміялася, перемагала біль і писала свої геніальні твори. Всупереч усьому. Леся Українка написала 20 п`єс, більшість з яких увійшла до скарбниці світової драматургії. Жодної із своїх п`єс вона не побачила на сцені. Її вірші забороняла цензура, замовчувала критика. Тепер вона стала невіддільною частиною народної душі. Її твори не згоріли у вогні велетенських пожеж, які спалювали нашу землю. Слово Лесі Українки, мов неіржавіюча сталь, виблискує пророчо і суворо крізь роки і покоління. Сьогодні ми  говорили про Лесю Українку тільки фактами, документами, листами, спогадами очевидців, та її творами..
 
                                            І все-таки до тебе думка лине,
                                                    Мій занапащений, нещасний краю,
                                                    Як я тебе згадаю,
                                                    У грудях серце з туги, з жалю гине.
                                                    Сі очі бачили скрізь лихо і насилля,
                                                    А тяжчого від твого не видали,
                                                    Вони б над ним ридали,
                                                    Та сором сліз, що ллються від безсилля.
                                                    О, сліз таких вже вилито чимало, —
                                                    Країна ціла може в них втопитись;
                                                   Доволі вже їм литись, —
                                                  Що сльози там, де навіть крові мало!
                                                                                                 1895

                      
                               Робота Брошеван Олександри. Гурток "Чарівні пальчики" 
                                                         
                                                   Стояла я і слухала весну
                                              Весна мені багато говорила
                                             Співала пісню дзвінку, голосну
                                             То знов таємно-тихо шепотіла.
                                               Вона мені співала про любов,
                                                        Про молодощі, радощі, надії,
                                                          Вона мені переспівала знов
                                                      Те, що давно мені співали мрії.
Робота Кравченко Вікторії. Гурток "Чарівні пальчики".

                            14.02.2019р. Розповідь-бесіда "Діти та їх здоров'я"

В рамках тижня сприяння здоровому способу життя на тему " Без здоров'я немає               щастя"  з вихованцями гуртка "Чарівні пальчики" було проводено бесіду : " Діти та їх      здоров'я".  Діти з цікавістю  доповнювали розповідь керівника гуртка давали відповіді на такі питання : Що потрібно робити дітям, щоб залишатися здоровими?; Які причини захворювань? Що входить до  7 правил здорового способу життя? 





          Не можна не відзначити все зростаючий останнім часом інтерес до здорового способу життя. Рано чи пізно починаєш замислюватися, що спосіб життя, який зараз ведеш, не кращим чином позначається на здоров'ї. І добре, якщо це станеться рано... 


                                 31.01.2019р. Приваба для птахів-годівниці.
 Так вирішили вихованці гуртка "Творча майстерня", та виготовили на заняттях годівниці з пластикових пляшок. Так було вирішено дві проблеми- продовжили термін використання пластиковій каністрі, та зробили зручну годівничку, для пташок. Адже турботою про птахів варто перейматися не лише у період гніздування. Зима  найважчий час у житті пернатих. З кожних десяти дрібних птахів весну після суворої зими вдається зустріти тільки одному.
Найсприятливіші умови для перезимівлі птахів створюються саме в населених пунктах завдяки м'якішому мікроклімату і можливості скористатися часткою продуктів, якими запаслася людина. Такі обставини намагаються використати не лише завсідники міст – горобці, голуби, воронові. До міських парків, осель людини взимку горнеться багато інших птахів: дятли, дрозди, жайворонки, підкоришники, омелюхи, вівсянки та інші. Вони шукають тут порятунку від голоду. 
                               



              24.02.2019р.    Пізнавально-розважальна програма
                                                               «Аромати чаю».


У холодну пору зігріває, у спеку тонізує, коли у організмі “сідають батарейки” – бадьорить, а коли необхідно зробити паузу – розслабляє. І все це про чай! За неписаними правилами українського етикету, чаювання – це не спосіб знайомства чи підтримання ділової бесіди, а дещо інтимніший процес – лише для близьких. Цілющий аромат листя чайного дерева створює теплу домашню атмосферу і додає натхнення для нових звершень. Бо, як казав відомий англійський драматург Артур Пінеро: “Поки є чай – є надія”. 
Чай оздоровлює і омолоджує організм, містить близько трьохсот корисних речовин, серед яких багато вітамінів: А, групи В, С, К, Е, Р. Особливе значення в цьому переліку має вітамін Р, що зменшує ламкість судин, а в комплексі з вітаміном С робить їх еластичними. Корисні властивості забезпечують алкалоїди. Саме завдяки кофеїну чай має тонізувальний ефект, а теобромін і теофілін пом’якшують його дію, не дозволяючи “збуритись” нервовій системі.
Англійці здавна змагаються з іншими “чайними” країнами за право вважатися найкращими знавцями чаю. А Китай і Японія – за першість виконання чайної церемонії. Цікаво, що в східних країнах чай спершу пили як ліки. Казахи є майстрами заварювання зеленого чаю, який тамує спрагу в найсильнішу спеку. Українська культура чаювання нині теж стрімко розвивається. 

                            


                                   22.01.2019р. День соборності України.
       
З нагоди 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки керівником гуртка було проведено годину спілкування "Україна єдина соборна держава"



                              19. 12.2018р. Виховуємо підприємницьку компетентність
В день,  коли до діток приходить Святий Миколай ,  вихованці гуртка "Творча майстерня" не тільки приймали подарунки від співробітників Кредит-Маркету, але й взяли участь у діловій грі "Допоможи каченяті Томасу відкрити свою справу".






                                   14.12.2018р. Казки матінки Зими.
Щоб поглибити знання дітей про казку, розвивати творчі здібності та виховувати повагу до усної  народної творчості, керівником гуртка "Творча майстерня" було проведено пізнавально-розважальну програму - "Казки матінки Зими". Вихованці відповідали на питання казкової вікторини, пригадували пісні з казок, відгадували казкових героїв, яких показували пантомімою. І головне - на еспрес-завданні придумали самі веселі казки. А наостанок- створили для себе настільний театр. 




13.12.2018р. "Правовий експрсес".
З метою формування у дітей правової культури громадянина України; сприяння поглибленню правових знань та формуванню правової свідомості з вихованцями гуртка "Чарівні пальчики" був проведений "Правовий експрес". Діти "подорожували" по Країні Права, та на станціях знайомилися зі своїми правами і обов'язками та відповідальністю згідно з чинним законодавством України та Декларації ООН про права дитини.




                    03.12.2018р. Інформаційна хвилинка "Стоп насильству!"
                  
З 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція “16 днів проти насильства. Метою проведення акції “16 днів проти насильства” є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.  В рамках проведення цієї акції керівником гуртка "Творча майстерня" була проведена інформаційна хвилинка "Стоп насильству!"
                                                             


                  

               30.11.2018р. Урок доброти "Дивіться на нас як на рівних!".   
    
      3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами. 
   Люди з інвалідністю не називають себе інвалідами, в цивілізованих демократичних країнах з високою культурою людських відносин, до таких людей ставлення як до людей з надмірними потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю.  Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. Для того, щоб детальніше ознайомити вихованців з такою соціальною категорією як діти- та люди-інваліди, та звернути увагу дітей на їх права. керівником гуртка "Творча майстерня" був проведений урок доброти "Дивіться на нас як на рівних!".       
                                                                      


Дивіться на нас, як на рівних! Саме так закликають нас ці люди не звертати надмірну увагу на їх вади, а сприймати їх як рівноправних особистостей. Вихованці міркували, чого потребують від нас ця категорія людей?  Кожен з нас може допомогти по своєму: це - турбота і милосердя, людяне і гуманне ставлення, фізична і матеріальна допомога, щира посмішка, привітне, лагідне слово. А головне- не звертати надмірну увагу на їх вади, а сприймати їх як рівноправних особистостей !



                          22 листопада 2018р.  Виховний захід " Жнива скорботи"







               16 листопада- Міжднародний день толерантності.
      Для того, щоб  ознайомити вихованців гуртка "Творча майстерня" із поняттям «толерант­ність» та сформувати ціннісні відношення дитини до са­мого себе, уявлення про різновиди толе­рантності, готовності розуміти, приймати, спілкува­тися з іншими людьми, взаємодіяти з ними на основі співчуття, співрозуміння, доброзичливості був проведений інформаційний вісник « Всі ми різні, всі ми рівні», на якому гуртківці створили "дерево толерантності".
                                                                  




                                                      12.11.2018. Екскурсія в парк.
                                                                     





               
                                  07.11.2018р.  "Мова наша калинова" 
Культорганізатор закладу Микитенко С.А. провела з вихованцями гуртка "Творча майстерня" тематичне заняття у формі уявної подорожі «Мова наша калинова».
Діти «побували» на так званих зупинках: «Історичній», «Казковій», «Ігровій», «Поетичній». У ході заняття діти ознайомились з історією виникнення Дня писемності,тлумачили фразеологізми, тренували мовлення скоромовками, аналізували пропоновану педагогом «Казку про мову», доповнювали прислів’я, декламували вірші українських поетів.


                   12.10.2018р. Замість фізкультхвилинки-
                                             веселі рухливі ігри на свіжому повітрі.
                                              






11.10.2018р.   З нагоди відзначення та з метою формування патріотизму, козацького гарту, виховання в учнів почуття громадянської відповідальності, любові до своєї Батьківщини культорганізатором КЗ «ЦДЮТ Долинської райради» Микитенко С.А. 11 жовтня 2018 року для гуртківців гуртка "Чарівні пальчики" було проведено пізнавально – розважальну програму «Козацька Покрова».
Під час програми діти дізнались цікаві історичні факти про козаків та осередки козаччини, про те, хто міг стати до рядів Запорізького війська та чому Божа Мати була покровителькою українського козацтва . Крім цього, гуртківці взяли участь у вікторині «Як ти знаєш Україну?», складали історичні пазли, створювали українське намисто, вправлялися в промовлянні народних скоромовок. В кінці заходів усім учасникам програми було вручено солодощі.
                                                                      



                                    21.09.2018. День миру. 
                   
             

В Україні День миру відзначають з 2002 року, згідно з Президентським Указом від 5 лютого 2002 року. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і заможного майбутнього. Ми теж долучились до відзначення цього свята, разом з вихованцями  зробили голубів, як символ миру. 

                                                                 
                            

                 18.09.2018. Вікторина "Чи знаєш ти правила дорожнього руху?"
В рамках тижня знань Правил дорожнього руху  була проведена вікторина "Чи знаєш ти правила дорожнього руху?" Всі вихованці показали високі знання ПДР.


___________________________________________________________________________


                                            10.05.2018. День матері.

 В Україні День матері відзначають у другу неділю травня. В цей день діти дарують своїм матерям квіти, святкові листівки, роблять подарунки власними руками, присвячують мамам пісні і вірші. І вихованці гуртків зробили своїм мамам безліч гарних подарунків. А ще, діти  з гуртка "Творча майстерня" разом з вихованцями гуртка "Олівець-малювець" (керівник Пайцун І.А.) розмістили  в фойє нашого закладу виставку дитячих малюнків "Моя мама - моя королева"

             

  




20.04.2018. Тиждень безпеки життєдіяльності в довкіллі на тему
«Жити цікаво та безпечно».
В рамках тижня виховаці прослухали міні-лекцію " «Жити цікаво та безпечно», а потім практичний психолог закладу Рамазанова Т.З. ознайомила дітей з планами евакуації та провела практичне   тренування по евакуації  з навчального закладу.




   Любимо почитати,  розвиваю  інтерес до читання пізнавальної літератури





16.03.2018. Створення "Карти бажань" 

Психолог КЗ "ЦДЮТ Долинської райради" Рамазанова Таміла Замірівна провела з вихованцями гуртка "Творча майстерня" тренінг по створенню "Карти бажань" .








20.02.2018. День Героїв Небесної Сотні.

          А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
         І з кров´ю перемішана сльоза….
        А батько сина ще не відпускав..
        Й заплакав Бог,побачивши загін:
       Спереду — сотник ,молодий,вродливий
        І юний хлопчик в касці голубій,
       І вчитель літній-сивий-сивий..
       І рани їхні вже не їм болять..
       Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
      Як крила ангела, злітаючи назад,
      Небесна сотня в вирій полетіла…
                                    Людмила Максимлюк (21.02 2014)



29.01.2018. "Крути: бій за майбутнє України"
  З нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут, вихованці гуртка "Творча майстерня" прослухали розповідь-презентацію "Крути : бій за майбутнє України" яку ми провели  і організували разом з практичним психологом  закладу Рамазанова  Т.З.



Гуртківці почули про події, історичні відомості та дати, які сколихали і пробудили Україну під час трагедії біля станції Крути на Чернігівщині. Вихованці театрального гуртка "Прем’єра" Рамазанова Мілана та Дубинська Катерина розповіли вірші, присвячені героям Битви під Крутами.
  


 На завершення усі вихованці гуртків переглянули фільм «Герої Крут», у якому було презентовано події крутянської трагедії.


А щоб поєднати минулі події з сучасними подіями на Україні, коли герої АТО захищають мирний сон громадян, вихованці зробили витинанки «Дерево життя» та приготували малюнки з побажаннями для наших захисників.

















26.01.2018. Інформаційна година «Безсмертна сила людського духу» з нагоди вшанування пам’яті жертв Голокосту.
   



22.01.2018. Виховна година "Єдина духом Україна"

З метою виховання у дітей любові до Батьківщини, українського народу, державної мови, привити обов'язок -  берегти і зміцнювати рідну державу, ніколи не забувати про сумний досвід минулого, з оптимізмом дивитись у майбутнє ,  до дня соборності України  для виховаців гуртка "Творча майстерня" було проведено виховну годину - "Єдина духом Україна".  
Історія України - це історія народу, який протягом багатьох століть боровся за свою незалежність та єдність. Ідея єдності нашої держави була однією з найзаповітніших мрій українців. 22 січня 1919 року в Київі було урочисто проголошено Універсал соборності, в якому говорилось про те. що однині воєдино об’єднаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західна та Східна. Тепер є єдина, незалежна Українська республіка. Слово соборність включає у себе єдність і згуртованість. І от 22 січня ми відзначаємо День соборності України. Це надзвичайно важлива дата в історії нашої держави. 
Діти з паперу кольорів нашого прапора зробили ланцюг єдності, на якому написали, що для них означає своя Батьківщина.






09.01.2018. Давайте нести тепло Різдвяної зірки.

З дитинства усі діти обожнюють Новорічно-Різдвяні свята – особливий затишний період, коли можна мріяти та вірити в чудеса, а навколо панує казкова атмосфера. Якщо настання Нового Року завжди є цікавим та зрозумілим, то історія Різдва для дітей часто буває досить заплутаною. Тому дуже важливо правильно розповісти вихованцям, що ж ми святкуємо у цей день, та яка таємнича подія відбулася першого Різдва. Тож  в перший день навчання після зимових канікул, вихованці гуртка «Чарівні пальчики», поринули у далеке та таємниче минуле- почули ілюстровану історію, про народження Сина Божого, та добре світло Різдва.
Здавна на Різдво було прийнято не лише дарувати подарунки, але і творити милосердя. Ви думаєте, воно доступно лише дорослим, а діти здатні лише поблажливо приймати дарунки? Насправді, навіть діти можуть  і хочуть бути щедрими, турботливими, добрими. Дитина теж може готувати подарунки, і не тільки для рідних і близьких, але і, наприклад, для пташок.
      Колись на Русі існував такий звичай влаштовувати різдвяні «ялинки» для тварин і птахів. Для звірів у лісі будували спеціальні ясла, в які клали сіно, овес. А для птахів на дахах хат встромляли жердину і надягали на нього необмолочений сніп. Птахи зліталися і клювали зерна. Адже це так просто - влаштувати свято для беззахисних створінь, які потребують нашої допомоги.

  Тоді ТУТ і ЗАРАЗ на душі стане тепліше і радісніше, і в неї теж увійде світло Різдвяної зірки, світло добра і милосердя.
















Виховна година "Ми кращі знавці  права" (гурток "Чарівні пальчики")
Щоб сприяти розумінню того, що правам відповідають певні обов'язки; виховувати у школярів почуття відповідальності, та ознайомити вихованців з Конвенцію прав дитини мною було проведена виховна година - "Ми кращі знавці права"



Година спілкування "Ми-за здоровий спосіб життя" (гурток "Творча майстерня")

Хто здоровий, той сміється,
Все в житті йому вдається,
Він долає всі вершини,
Це ж чудово для людини.

Конкурс знавців пожежної справи  «Юні рятівники»
Щоб узагальнити знання учнів про причини виникнення пожеж; вивчати основні правила пожежної безпеки і закріплювати знання та вміння викликати пожежну команду; учити дітей знаходити правильний вихід зі складних ситуацій; сприяти розвитку творчого мислення учнів, уваги, уяви; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров’я, майно; виховувати повагу та інтерес до професії пожежника серед виховаців гуртків "Творча майстерня" та "Чарівні пальчики" був  проведений конкурс знавців пожежної справи. Діти показали гідні знання правил протипожежної безпеки, та надання першої невідкладної допомоги.



Година спілкування "Вчимося бути толерантними"

Для того, щоб ознайомити гуртківців  із поняттям «толерант­ність»; формувати ціннісні відношення дитини до са­мого себе; формувати уявлення про різновиди толе­рантності, готовності розуміти, приймати, спілкува­тися з іншими людьми, взаємодіяти з ними на основі співчуття, співрозуміння, доброзичливості була проведена година спілкування "Вчимося бути толерантними".

Коментарі

Популярні публікації

Зображення
Зображення